Hakkımızda

CihazPazarı.com'un işletmesini gerçekleştiren Omega Ölçme Kontrol Sistemleri Ltd.Şti. 1999 yılında Türk mühendislerince kurulmuştur. OMEGA Grup şirketlerinin ilki olan OMEGA Ölçme Kontrol Sistemleri Ltd.Şti., 2002 yılında OMKA tescilli markası altında hizmetlerini sürdürme kararı almıştır. Yıllar içinde laboratuvar imkanlarını ve personel kapasitesini genişleterek 7 temel SI birimi ile ilgili tüm kalibrasyon hizmetlerini verebilme kabiliyetine ulaşmıştır. Türkiye genelinde bir ilke imza atarak birbiriyle rekabet eden dünya markalarını müşterilerinin menfaati doğrultusunda CihazPazarı.com internet sitesi üzerinden ve kıyaslama imkanı sunacak şekilde 2003 yılında satışa sunmuştur. 2012 yılında kendi hizmet binasına geçmiş ve çalışmalarını bu merkezden yürütmeye devam etmektedir.

Kalibrasyon laboratuvarı işletmeciliğinin kar odaklı bir faaliyet olamayacağı görüşüyle Ar-Ge, insan kaynağı, alt yapı ve ekipman yatırımlarına aralıksız devam eden OMEGA Grup Şirketleri, siz müşterilerinden kazandıklarını yine müşterilerine sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Metroloji konusunda 20 yılı aşkın bilgi birikimi ve güvenilirlikle, ISO/IEC 17025:2005 standardı akreditasyonu ve ISO 9001:2008 belgesiyle  hizmetlerine kaliteden ödün vermeden devam eden OMEGA Grup, yurt içi ve yurt dışı 3.500 den fazla sanayi ve sağlık işletmesinin yılda 50.000 parçadan fazla ölçüm cihazının kalibrasyon işlemlerini de gerçekleştirmekte ve sertifikasyonunu yapmaktadır.

Türkiye'nin Cihaz Pazarı, Türkiye'nin üretime yönelik öncü "Teknoloji Marketi"dir ve müşterileri lehine hareket eden, markalardan bağımsız bir ortak satınalma platformudur.